crossorigin="anonymous">
 

RADYO TİYATROSU

MÜFETTİŞ

Bir ameliyat esnasında hastanın beklenmedik bir şekilde ölmesi üzerine sağlık kurulu tarafından Doktor Sadık hakkında soruşturma açılır.Doktor Sadık, hatanın kendisinde olmadığı konusunda ısrarcıdır. Ancak otopsi raporuna göre Sadık suçludur.

00:00 / 01:04

SUÇLULAR ARASINDA

Savaş suçlusu Elice ile hırsılıktan aranmakta olan Grace boş bir eve saklanırlar. Elice’in ayağı kırık olduğu için ihtiyaçlarını Grace karşılamaktadır. Grace tam hırsızlıktan yakalanacağı esnada Grane adında biri tarafından kurtarılır. Grane iki suçlunun kaldığı yeri bilmekte ve bir süredir onları gözlemektedir.

00:00 / 01:04

ÜCRETSİZ AVUKAT

Karısını öldürmek ile suçlanan Paul’a kimse avukatlık yapmak istemez. Bu teklifi sadece mahkemenin ücretsiz olarak atadığı Avukat Morgan kabul eder.

00:00 / 01:04
 

İKİ BİLİNMEYEN

Havalimanında bulunan bir ceset sonrasında cinayeti araştırması için cinayet masasında görevli iki polis memuru görevlendirilir. İşin ilginç tarafı cinayetin havalimanı gibi kalabalık bir ortamda işlenmesine rağmen hiç görgü tanığı olmamasıdır.

00:00 / 01:04

ÖLMEK İÇİN GÜZEL BİR KÖŞE

Peşinde olduğu katilin karısını öldürmesi sonucu bunalıma giren Mr. Fiyl, çalıştığı teşkilattan ayrılmak için amiri ile görüşür. Amacı ölmek için Londra dışında güzel bir köşeye gitmektir. Fiyl karısını öldüren katilin kendisini de öldürmek için gittiği yeri bulacağından emindir.

00:00 / 01:04

BOĞULMUŞLAR HANI

Komiser Megre, önemsiz bir soruşturma için küçük bir kasabaya gider. Kasabadaki ilk gecesinde bir trafik kazası yaşanır. Bir araba virajı alamayarak kanala uçmuştur. Komiser Megre de polisler ile beraber kaza mahalline gider. Arabayı kanaldan çıkartan polisler, arabanın bagajında öldürülmüş birini bulurlar.

00:00 / 01:04

EVDE KALMIŞ

Rosita annesiz ve babasız kalınca amcası tarafından sahiplenilmiş ve amcasının evinde yaşamaya başlamıştır. Amcası güllere aşırı meraklıdır ve Rosa mutabilis adında bir gül yetiştirmektedir. Bu gül sabahları açmakta, öğlen kırmızılaşmakta, akşam solmakta, gece ise dökülmektedir. Rosita’nın sözlüsü Arjantin’e babasının yanına kısa bir gezi için gider ve giderken Rosita’ya bağlı kalacağına söz verir.

00:00 / 01:04

FIRTINA GECESİ

Küçük bir ada kasabasında fırtınalı bir gecede işlenen cinayet herkesi şok eder. Hiç kimse cinayete bir anlam veremez. Sadece gemiler ile ulaşım sağlanan adada fırtına nedeniyle telefon hatları da çalışamaz hale gelmiştir. En kötüsü de çok az kişinin yaşadığı ada kasabasında gece boyu cinayetlerin devam edecek olmasıdır. 

00:00 / 01:04

İKİ SOYLU KİŞİNİN ÖYKÜSÜ

Nikolay Vasilyeviç Gogol (31 Mart 1809 – 4 Mart 1852) gerçekçi Ukrayna asıllı Rus roman ve oyun yazarı.
İki Soylu Kişinin Öyküsü – Nikolay Gogol (Radyo Tiyatrosu):

00:00 / 01:04

GECEKONDU

Ali ailesi ile beraber köyünü bırakıp şehre göçmüş, burada bir gecekonduda kiracı olarak kalmaya başlamıştır. Şehirde geçinebilmek için Ali’nin annesi Emine Nine hariç tüm aile fertleri çalışmaktadır.

00:00 / 01:04

ARICILAR

Dayı olarak bilinen bir tarihi eser kaçakcısı, bir kuyumcudan tarihi sikkeleri alıp kendisine getirmesi için yardımcısı Selami’yi görevlendirir. Ancak sikkeleri aldıktan sonra dönüş yolunda polisi gören Selami heyecanlanır ve sikkeleri bir arıcının kamyonunda bulunan arı kovanlarından birinin içine saklar. Olan bitenden haberi olmayan arıcı kamyonunun kasasındaki kovanlar ve altınlar ile beraber köyüne döner. Polislerden kurtulan Selami, arıcının kamyonunu takip ederek yaşadığı köyü ve evini öğrenir.

00:00 / 01:04

SİRKTEKİ CİNAYET

Sirk gösterisinin son gecesinde bir cinayet işlenir. Olaya ilk olarak o esnada sirk gösterisini izlemeye gelmiş olan polis komiseri ve yardımcısı Delmont müdahale eder.

00:00 / 01:04

GECE

Evlilliklerinde sorunlar yaşayan Giovanni Pontano ve karısı Lidia Pontano, hastanede yatmakta olan yakın arkadaşları Tommaso Giovanni’yi ziyaret eder. Lidia, son günlerini yaşamakta olan ağır hasta arkadaşının durumundan çok etkilenir.

Aynı gece arkadaşlarının evine davetli olan Lidia, yaşadıkları çevrenin samimiyetsiz sahte yüzlerinden sıkılmaya başlamıştır. Kocası ise hiç durmuyor devamlı çapkınlık peşinde koşuyordur. Lidia ise kocasının çapkınlıklarından iyice bıkmıştır ve artık umursamamaktadır.

00:00 / 01:04

YILDIZLAR BARIŞIYOR

Ünlü bir sahne yıldızı olan Lora, son projesi için ayrılmak üzere olduğu kocası Robert ile beraber çalışmak zorunda kalacaktır. Lora bu ilişkinin bittiğini düşünsede, Robert halen daha Lora ile olan evliliklerini sürdürmek istemektedir.

00:00 / 01:04

FİLMCİLER

Film yapımcısı Zeki Bey’in özel sekreteri Bekir Bey’in vefatı ile beraber, rahmetlinin yaptığı işleri şirket muhasebecisi İsmail Bey yapmak zorunda kalır. Ancak, hiç kimseye değer vermeyen, sadece kendini ve parayı düşünen, Zeki Bey’in kahrı çekilecek gibi değildir.

00:00 / 01:04

AKTÖRÜN ÖLÜMÜ

Yeteneksiz ama yakışıklılığı sayesinde oynadığı diziler ile ünlü olmuş bir aktörün ününden faydalanmak isteyen özel bir tiyatro sahneleyecekleri yeni oyunda ünlü aktöre başrol verir.

Ünlü aktörün kötü oyunculuğundan dolayı yönetmenin sahneleri tekrar tekrar oynatması tecrübeli oyuncuları çileden çıkartmaktadır. Bu yüzden de diğer oyuncular genç aktöre diş bilemektedir. Ayrıca genç aktör aynı anda birden fazla kadın ile gönül ilişkisi yaşamaktadır. Genç aktör yaptıkları ile adeta belaya davetiye çıkartmaktadır.

00:00 / 01:04

TIRMANIŞ

Dünyanın tırmanması en zor dağlarından birine tek başına tırmanan Engin ile röportaj yapmak isteyen genç bir delikanlı (Levent), Engin’in evinin kapısını çalar. Delikanlının röportaj isteğini kabul eden Engin, dağda yaşadıklarını Levent’e anlatmaya başlar.

00:00 / 01:04

BAĞIŞLANAN SUÇ

Mösye Peke ve Madam Peke evliliklerinde bir çocuk sahibi olamamış ve tüm sevgilerini yeğenleri Poul’a vermiştir. Poul’u o kadar evlatları gibi sahiplenmişlerdir ki Poul’un yapacağı evliliğin sorumluluğunu bile kendileri üstlenmiştir.

00:00 / 01:04