crossorigin="anonymous">
 

RADYO TİYATROSU

CARLOTA

Carlota, Charlie’ye evliliklerinin ilk gecesinde işlediği bir cinayeti itiraf eder. Carlota eczacıdır ve zehirler konusunda bilgi sahibidir. Carlota’nın başkalarını da zehirleyerek öldürmesinden endişe eden Charlie evine tanıdığı bir polisi davet eder. Amacı polis ile karısını tanıştırarak karısı ile ilgili gizemin çözülmesidir.

00:00 / 01:04

KARANFİLLİ KÖŞK

Oktay, arabasının frenlerinin tutmaması üzerine kaza yapmış ve yaralı halde hastaneye kaldırılmıştır.

00:00 / 01:04

KUM TEPESİ

İnşaat temeli çukurundan kumlu toprak çıkması ile beraber inşaat mühendislerinin tüm planları alt üst olur. Mühendisler temelden çıkan kumdan dolayı yeni hesaplar yaparak sorunu çözmeye çalışırken. İnşaat firması kaybedeceği paranın derdine düşmüştür.

00:00 / 01:04
 

AĞAÇ KABUKLARI

Cemal aradan geçen yılların ardından arkadaşlarının Burgazada’daki evine misafirliğe gider. Cemal son zamanlarda bazı sıkıntılar yaşamış annesinin kaybı, nişanlısından ayrılması Cemal’i iyice sarsmıştır. Cemal’in okuldaki en yakın arkadaşı Kenan’ın evi de Burgazada’da dır. Arkadaşı Ağaç kabukları ile oynar, merdiven trabzanlarından kayardı.

00:00 / 01:04

GÜNÜ GÜNÜNE

David çok başarılı bir edebiyat öğretmenidir. Ancak bu başarısını kitap yazmakta gösterememiş yetiştirdiği öğrencileri yazar olmuş, çok satan kitaplara imza atmış olmasına rağmen kendisi kitap yazamamıştır. Bu yaz kitap yazmakta kararlı olan David, bu yüzden iyice gerilmiş karısı ile sorunlar yaşamaya başlamıştır .

00:00 / 01:04

DAHA OYUN BİTMEDİ Kİ

Nebehat ve Semahat, hayatları boyunca hiç evlenmemiş, ömürlerini beyaz atlı prenslerini bekleyerek geçirmiş iki kardeştir. Kardeşler evde kendi aralarında masalları canlandırarak oyunlar oynamaktadır.

00:00 / 01:04

SEVGİLİ BABAMIZ

Sevgili babamız Orhan Bey’in birinci önceliği kızını evlendirmektir. Bu amaçla kızını uygun gördüğü damat adayları ile tanıştırmakta ancak hiçbirini kızına beğendirememektedir. Orhan Bey bu sene de yeni damat adayı ile kızını tanıştırmak için bir parti düzenleyecektir. Orhan Bey’in kızı ile oğlu ablalarının tanışma partisine Ersin Bey’i de çağıracaktır. Ersin Bey, Orhan Bey ve ailesi tarafından pek sevilmeyen, biraz da hor görülen komşularıdır.

00:00 / 01:04

KÜÇÜK BİR PARANTEZ

Harun kamyon ile yük taşımaktadır. Kış vakti Antalya’ya gittiği esnada yolda yalnız başına yürüyen bir kadın görür ve kamyonuna alır.

00:00 / 01:04

SUÇ VE ÖTESİ

Nancy, evlerinde çalıştığı Stevens ailesinin altı aylık kızını öldürmekle suçlanmaktadır. Nancy’in savunma avukatı olarak görev yapan Gavin Stevens, müvekkilini idamdan kurtarmak için elinden geleni yapsa da Nancy bu konuda ona yardımcı olmamış, tam tersine idam kararını veren yargıça teşekkür etmiştir. Gavin Stevens, olayın iç yüzünün farklı olduğunu öldürülen bebeğin annesi Temple Drake Stevens’ın tüm bildiklerini anlatmadığını düşünmektedir.

00:00 / 01:04

SÖZ SAVUNMANIN

Philip Charlie, Japon romanlarını çeveren bir yazardır. Roman yazmakta çevirmenlik kadar başarılı olamamış, yazdığı romanlar beğenilmemiştir. En sonunda kimsenin farkına varmayacağını düşünerek çevirdiği bir kitabı kendi yazmış gibi basıma verir. Roman’ın ödül kazanması ile Philip bir anda meşhur olur. Ancak romanın özgün olmadığını anlayan birisi Philip’e şantaj yapmak ister.

00:00 / 01:04

HUZUR APARTMANI DAİRE DÖRT

İffet, babasının vefatı, ablası ve abisinin evlenerek evden ayrılması sonucu yaşlı annesi ile baş başa kalmıştır. İffet’in evlilik yaşı geçmekte, talipleri çıkmakta, ancak annesi tüm talipleri geri çevirmektedir. İffet’in annesinin en büyük korkusu, İffet’in de evlenerek evden ayrılması sonucu yalnız kalmaktır.

00:00 / 01:04

YAŞARKEN

Atatürk’ün hastalığı iyice ilerlemiştir. Artık doktorlar Atatürk’ü biraz daha yaşatabilmek için mücadele vermektedir. Doktorların tüm ikazlarına rağmen Atatürk, Türk Halkı ve Türk Cumhuriyeti için sağlığını hiçe sayarak mücadeleye devam etmektedir. Atatürk’ün rahatsızlığının halk arasında da duyulması tüm halkı kedere boğmuştur. Bu insanların arasında Selanik’ten göç eden bir aile de vardır.

00:00 / 01:04

TAŞINAMAYACAK GÜNAH

Bünyamin ve Nebibe’nin evliliği bitmek üzeredir. Bu evliliğin bitme nedeni Bünyamin’in başka bir kadın ile yaşadığı ilişkidir. Bitmemesinin nedeni ise Bünyamin’in geçmişte Nebibe ile evlenebilmek için, yalanlar söyleyerek Nebibe’yi sevgilisinden ayırmış olmasından dolayı duyduğu suçluluk duygusudur.Bünyamin bu yüzden evliliklerini Nebibe’nin bitirmesini istemektedir.

00:00 / 01:04

BAMSI BEYREK

Dede Korkut geldi, gazilerin hikâyelerini anlattı, dua etti, aziz Allah´a yakardı: “Ak sakallı babanın mekânı cennet olsun. Oğul ile kardeşi ayrılmasın. Son nefesinde imandan ayırmasın. Duamıza amin diyenler, Allah´ın cemalini görsün.” dedi.

00:00 / 01:04

DÜŞ

Zenginlik ve refah içinde geçen yılların ardından iflas eden Nuri Bey, bu iflasın ardından hiç bir işte çalışmamış, davalık bir araziye umut bağlayarak bunu takıntı halinde getirmiştir. Nuri Bey’in bu halleri ve parasızlık, evin annesi ve iki çocuğu için dayanılmaz boyutlara ulaşmıştır.

00:00 / 01:04

ÖTEKİ KADIN VE BEN

Helen, ailesi ile beraber yaptığı tatil esnasında kendisini doğaüstü bir olayın içinde bulur. Kendisine baktığını fark ettiği yaşlı bir kadının peşinden giderek, yaşlı kadının evine girer. Bu evde kerkes Helen’i tanımaktadır ancak Helen’e, Camila olarak seslenmektedirler. Helen eve girdikten sonra öteki kadının Camila’nın sefalet ve fakirlik dolu hayatını yaşamaya başlar.

00:00 / 01:04

DAĞDAN İNME

Dağda oğlu ile beraber yaşayan eski boksör Baba Pet, oğlunu da ringlere çıkartması için eski bir menejer arkadaşını dağdaki kulübelerine çağırır. Menejer Oğul Pet’i beğenir ve ringlere çıkartmak için beraberinde şehre götürür.

00:00 / 01:04

DAĞDA BİR DOST

Sedat, Nuri Amca’nın öldüğü haberini alınca Nuri Amca’nın dağ evine gitmek için yola koyulur. Bu yolculuğa Sema’da katılır. Ağır kış şartları ve arabanın yolda bozulması, bu yolculuğa bir türlü anlam veremeyen Sema’yı çok zorlar.

00:00 / 01:04