crossorigin="anonymous">
 

RADYO TİYATROSU

YAĞMURDA GELİRİM DEMİŞTİ

Bir kaza sonucu eşini kaybeden Nermin Hanım kayınvalidesi ile birlikte yaşamaktadır. Eşinin ölümünün ardından evin tüm yükünü sırtlayan Nermin Hanım bunnun yanısıra oğlunun ölümünü bir türlü kabullenemeyen kayınvalidesinin yaşadığı buhran ile de uğraşmak zorunda kalmıştır.

00:00 / 01:04

HAYVANAT BAHÇESİ

Oyunumuz birbirini tanımayan iki kişinin bir bankta karşılaşması ile başlıyor. Peter orta sınıfa mensub işinde gücünde kendi halinde birisidir. Jerry ise kendini toplumdan soyutlamış birisidir. Tanıştıktan bir süre sonra Jerry’in hal ve tavırlarından rahatsır olan Peter, Jerry’in yanından ayrılmak istemesine rağmen Jerry ona engel olacaktır.

00:00 / 01:04

KÜÇÜK BİR KIYMIK

Cem’in tüm desteğine rağmen karısı Necla’nın ev içinde durmadan kendisini ezmeye çalışmasını, Cem’in bu hayatta sahip olduğu her şeyin Necla’nın ailesinin destekleri ile olduğunu, şirketi bile babasının yardımıyla kurduğunu hatırlatmasına daha fazla dayanamaz ve Necla’dan boşanmaya karar verir.

00:00 / 01:04
 

BİR KOMİSER GELDİ

Varlıklı bir aile olan Birling’lerin biricik kızları ile yine zengin bir ailenin tek oğlunun nişanlarının kutlandığı malikanenin kapısı çalınır. Malikaneye nişan gecesi intihar eden bir kızın ölümünü soruşturan bir müfettiş gelmiştir.

00:00 / 01:04

ÖYLE BİR KADIN İŞTE

Sevdiği adam ile evlenmek için ailesini bırakarak kaçan Mrs. Arbuthnot karnındaki çocuk ile beraber Lord Illingworth tarafından terkedilir. Yıllar sonra Mrs. Arbuthnot’un oğlu Gerald’a red edemeyeceği bir özel sekreterlik teklif edilir. Teklifin Lord Illingworth tarafından yapıldığını öğrenen Mrs. Arbuthnot bu işi engellemek ister ama yıllarca bekar hayatı yaşayıp çocuk sahibi olmayan Lord Illingworth, Gerald’ı babası olarak sahiplenmek istemektedir.

00:00 / 01:04

KAPKARA AYDINLIK

Amerika’da kölelere özgürlük haklarının verilmesine rağmen çiftliklerde yaşayan kölelere göstermelik olarak kölelikten kurtulmuştur. Pekçok köle özgür olmalarına rağmen başka bir yere gidecek imkanları olmadığı için hatta gidecek biryerleri olmadığı için köle olarak yaşadıkları çiftliklerde kalmak zorundadırlar.

00:00 / 01:04

DELİ ATLAR

Bazı insanlar anılarıyla yaşar. Peki ya anılarımız birbirine karışmaya başlar ise ne olur. Yaşlı çiftimiz geçmişteki anılarını hatırlarken her şeyi birbirine karıştırırlar. Gerçek ve hayalin birbirinin içine girdiği hangisi gerçekten yaşanmış hangisi hayal ürünü yaşlı çiftimiz bu konuda birbirleri ile anlaşamazlar.

00:00 / 01:04

BİR HAYAT BORCU

Arthur durmaksızın eğlence ve kumar peşinde koşmaktadır. Bu esnada arkadaşı Erwin, Arthur’u onu dizginlemeye ve göz kulak olmaya çalışmaktadır. Arthur ve Erwin lüks bir yolcu gemisi ile seyehate çıktıklarında, Arthur Nicole ile tanışır. Arthur her ne kadar Nicole’e ilgi duysa da bir yandan da ondan uzaklaşmak istemektedir.

00:00 / 01:04

HÜZÜN KUŞLARI

Erol bir bankada memur olarak çalışmaktadır. Bir süre önce girdiği almanca sınavını kazanarak Almanya’ya eğitime gitme hakkı kazanmıştır. Komşuları ve ev sahipleri olan Hasibe Hanım ile araları pek iyi olmasa da Hasibe Hanım’ın oğlu ve kızı devamlı evlerine girip çıkmaktadır. Hasibe Hanım’ın çocuklarının Erol Bey’in ailesine olan ilgileri bir süre sonra Erol Bey’in ailesinde bazı sorunların ortya çıkmasına sebep olacakır.

00:00 / 01:04

YALNIZ ADAMA TUZAK

Danyel evlendikten kısa bir süre sonra karısı kaybolduğu için polise başvurur. Karısı kendisini terkettiği için kendini içkiye veren Danyel’in evine gelen rahip karısının geri döndüğünü ve bahçede onu beklediğini söyler. Danyel kadının kendi karısı olmadığını söylese de kimse ona inanmaz .

00:00 / 01:04

GİZLİ OTURUM

Garcin, Etselle ve Ines bir birleri ile alakaları olmamalarına rağmen aynı odayı paylaşmak zorunda kalmıştır. Bir süre sonra hayatlarında olup biten herşeyi birbirlerine anlatmaya başlayacak olan Garcin, Etselle ve Ines’in aynı odada ne işleri olduğunu ise oyunumuzu dinleyince anlayacağız.

00:00 / 01:04

İP

Yıllar önce parasını çalarak kaçan oğlunu affetmeyen Abraham Bentley, oğlu dönünce kendisini asması için evin bir köşesine ip asar. Zaman içinde akli melekelerini kaybetmeye başlayan Bentley ipi iyice takıntı haline getirmiştir.

00:00 / 01:04

YANGIN

Bir sahil kasabasında yaşayan Ali, geçimini çiftçilik ile sağlamaktadır. Yaşadıkları sahil kasabasının turizmcilerin dikkatini çekmesi ile beraber kasabanın heryerinde bir anda binalar yükselmeye başlamıştır. Ali ise etrafında yükselen binalara inat arazisini satmamak için direnmektedir. Ne yaparlarsa yapsınlar Ali’nin arazisini bir türlü alamayan kişiler zamanla yöntemlerini değiştirerek Ali’nin arazisini almak için her yolu deneyeceklerdir.

00:00 / 01:04

BENİM SEVGİLİ ANNECİĞİM

Kate yanlarında hizmetçi olarak çalıştığı Hallet ailesi tarafından çok sevilmiş ve adeta aileden biri gibi kabul görmüştür. Kate’in annesi evinde çıkan yangın sonucu evini kaybetmiş ve kardeşi ile yaşama kararı almıştır. Ama kardeşinin yanına gitmeden önce kızını ziyaret etmek ister. Kate’in annesi bu ziyaret esnasında, Hallet ailesi ile kızı arasındaki ilişkiyi kıskanmaya başlar. Bu kıskançlık öyle bir noktaya varır ki Hallet ailesi ile kızının arasını bozmak için elinden geleni yapmaya başlar.

00:00 / 01:04

ADI KİRAZ OLSUN

Yıllar önce kız kardeşini kucağına alarak, kiraz ağacına bağladığı salıncakta sallanırken ağacın dalının kırılması sonucu düşmesiyle kardeşinin ölümüne sebep olması Kiraz’ın üzerinde kalıcı izler bırakmıştır. Annesinin de kardeşinin ölümünden Kiraz’ı sorumlu tutması Kiraz’ı iyice bunalıma sokmuştur.

00:00 / 01:04

DURUŞMA BAŞLIYOR

Bay Trubs küçük bir kasabadan geçerken arabasının yolda bozulması üzerine kalacak bir yer bulamaz ve tanıştığı bir yabancının misafirlik davetini kabul etmek zorunda kalır. Misafirliğe gittiği evde farklı bir oyun oynanmaktadır. Emekli yargıç, savcı ve avukattan oluşan bir arkadaş grubu mahkeme kurarak insanları yargılamaktadır.

00:00 / 01:04

İMPARATOR JONES

Jones Amerikadan kaçarak gittiği Güney Afrika da insanlara kendini imparator olarak kabul ettirir ve insanları sömürmeye başlar. Halkı kurşun geçirmez olduğuna ve ancak gümüş kurşun ile öldürülebileceğine inandıran Jones’u ziyaret eden arkadaşı Smithers sarayı bomboş bulur.

00:00 / 01:04

ACIMAK

Zehra öğretmen kendini öğrencilerine adamış olmasına rağmen öğrencilerin yaptıkları hatalara karşı çok katıdır. Öğrencilerini cezalandırken onlara karşı hiç acıma duygusu hissetmez. Zehra öğretmenin bu durumunun nedeni küçük bir çocukken yaşadığı olaylardan dolayı babasına karşı duyduğu nefrettir. Bu nefret öyle fazladır ki bir gün babasının hasta olduğu haberinin gelmesine rağmen babasının olmadığını bir karışıklık olmuş olabileceğini söyler. Aynı haberin tekrar gelmesi üzerine babasının yanına gitmeye karar verir.

00:00 / 01:04