crossorigin="anonymous">
 

RADYO TİYATROSU

GERÇEĞE DÖNÜŞ

Cate, bir çiftlikte hizmetçi olarak çalışmaktadır. Cate’in annesi, kocasının ölümünden sonra yalnız kalmış ve sahip olduğu çiftliği tek başına idare etmeye çalışmıştı. Ancak çiftlikte meydana gelen bir iş kazasında bir kişinin ölmesinin ardından, Cate’in annesi sahip olduğu çiftliği satar ve geçici olarak kızının yanına gelir.

00:00 / 01:04

EZİK OTLAR

Evlilik çağı gelmiş olan Ayşe, köyün en güzel kızlarından biridir. Ayşe köye sonradan gelen Karadenizli bir ailenin oğlu ile sevdalıdır. Ancak bu aile köy halkı tarafından pek sevilmemektedir. Aslında bu Karadenizli ailenin sevilmemesinin tek nedeni varlıklı olmaları ve köye yerleşir yerleşmez araziler satın alarak köyün en varlıklı ailesi olmalarıdır.

00:00 / 01:04

DİŞ KİRASI

Tanburi Şemsi Bey tanburu ile kazandığı az miktarda para ile ailesini zar zor geçindirmektedir. Ramazan ayının gelmesi ile beraber Şemsi Bey, kazancının artmasını ummaktadır. Zengin bir ailenin evinde ramazan eğlencelerine tanburu ile katılarak para kazanabilecek olmasına rağmen çekingenliğinden dolayı ders verdiği çocukların zengin ailelerine bu konuyu açamaz.

Şemsi Bey, evine misafirliğe gelen bir arkadaşı ile beraber oturup dertleştiği bir gece vakti. Şemsi Bey’in evinin kapısı çalınır. Gelen Recep Paşa’nın kahyasıdır.

00:00 / 01:04
 

BRAHMS'I SEVER MİSİNİZ?

Paula, orta yaşlı mesleğinde tutunmaya çalışan bir iç dekoratördür. Bir gün iş için gittiği Amerikalı bir müşterisinin evinde bulunduğu esnada evin genç, yakışıklı, bir o kadar da şımarık, avukat adayı oğlu ile tanışır. Genç delikanlı Paula’yı görür görmez ondan etkilenir.

00:00 / 01:04

HAYATA YENİDEN DÖNÜŞ

Sündüz, kocasından gördüğü şiddetten dolayı, babasının evine geri dönmüş ve kocasına boşanma davası açmıştır. Ailesi (özellikle babası) Sündüz’ün kocası ile barışmasını istemesine rağmen bu sefer Sündüz kocasına ikinci bir şans vermez. Daha önceleri de kocasından şiddet görmüş ve evi terk etmiştir ancak kocası ile tekrar barışmıştır. Kocası boşanma davasına bile gelmeyerek, davaya avukatını gönderir.

00:00 / 01:04

TEKRAR DÜNYAYA GELSEYDİM

Tüm dünya 2100 yılına girmeyi kutladığı esnada, Orçun farklı bir heyecan yaşamaktadır. Bu gece Parla’ya evlilik teklifinde bulunacaktır. Parla evlilik teklifini kabul eder. Orçun, Parla’yı ailesi ile tanıştırmak için Türkiye’ye döner. 

00:00 / 01:04

DÜŞ DEĞİLDİ

Nursel, bir ev hanımıdır ve engelli bir kızı vardır. Devamlı bakıma muhtaç kızı ile ilgilenmek zorunda olmasının yanısıra sinirli kocasını ve yıllardır görmediği oğlunu takıntı haline getirmiş olan annesini idare etmek zorundadır. Nursel, mutsuz hayatını hergünü birbirinin tekrarı bir şekilde geçirirken arkadaşı Aydan’ın kendisini ziyarete geleceğini haber alır. En sonunda dertleşebileceği, oturup muhabbet edebileceği bir arkadaşı ile buluşacak olması Nursel’i heyecanlandırır.

00:00 / 01:04

KÖPRÜ

Sevgi, bindiği taksi köprüden geçtiği esnada köprünün kenarında durup denize bakan birisini görünce intihar etmeye niyetli olduğunu anlar. Yol boyunca taksiciyi fazlasıyla bunaltan Sevgi, taksiyi durdurur ve denize doğru bakan adamı intihar fikrinden vazgeçirmek için yanına doğru yürümeye başlar.

“Ölmek isteyenlerin omzu düşüktür. Başlarını dik tutamazlar. Acıdan kıvranır gibi iki kat olur vücutları. Yani aslında zaten ölmüş gibidirler.” 

00:00 / 01:04

ÖMÜR BİTER YOL BİTMEZ

Ziya, kamyon ile yük taşımaktadır. Aldığı en son sefere çok gönülsüz çıkar. Ziya’nın huzursuzluğunun bir nedeni de karısının hamile olmasıdır.

Aldığı en son işte tuğlaları bırakması gereken adresin yanlış yazılmış olması üzerine bir daha yüklü kamyon ile 300 km yol gitmemek için, tuğlaları o civarda bulunan bir inşaata satarak parasını şirket muhasebecisinin verdiği hesap numarasına havale eder. Ancak, Ziya nasıl bir tuzağa düştüğünün farkında değildir.

00:00 / 01:04

ÇOCUĞUM

William, karısının bir lokantada bir erkek ile başbaşa yemek yediğini öğrenir. Kıskançlık krizine giren William karısı Mrs. Petington’a bunun hesabını sorar. Bu sefer evliliği için tehlike çanları çaldığını anlayan Mrs. Petington evliliğini kurtarmak için bir yol aramaya başlar.

00:00 / 01:04

TUHAF BİR YOL ÖYKÜSÜ

Seçkin kamyon şoförlüğü yapmaktadır. Bir zamanlar Serpil adında bir kızdan çok hoşlanmış, Serpil’in de Seçkin’in duygularına karşılık vermesine rağmen evlenememişlerdir. Bu aşkın evlilik ile bitmemesinin tek nedeni Seçkin’in kendisi kamyon seferine çıktığı zaman, Serpil’in evde tek başına kamyon yolu gözlemesini istememesidir. Bir süre sonra Seçkin’in annesinin hayatını kaybetmesi ile beraber, Seçkin hayatta yapayalnız kalmıştır.

00:00 / 01:04

KAÇAK

İkinci dünya savaşı esnasında gönüllü olarak orduya katılan Andrew, karısını görmek için birliğinden iki günlük izin alır. Ancak evde karısını bulamayınca, karısının eskiden olduğu gibi gece kulübüne gittiğinden şüphelenir ve onu bir erkek ile samimi bir şekilde dans ederken yakalar. Karısının eski yaşantısını bildiği için kıskançlık krizine giren Andrew, ordudan kaçmaya ve kaçarken de karısını yanında getirmeye karar verir.

00:00 / 01:04

KORKU

Selma, bir süre önce düşük yapmıştır. Kocası Selim, deniz havasının iyi geleceğini düşünerek Selma’yı deniz kenarına tatile geirir. Ancak Selma denizden çok korkmaktadır.

00:00 / 01:04

DEĞİŞİM

Güzin otuzlarında güzel alımlı bir o kadar ciddi ve başarılı bir avukattır. Yine kendisi gibi avukat olan Bedri ile nişanlıdır ve pek yakında yapılacak düğünleri için hazırlık yapmaktadırlar. Yoğun stres ve iş temposu sonucu Güzin rahatsızlanmaya başlar ve doktora görünür. Doktor bir süre iş stresinden uzaklaşmasını yoksa hastalığının artacağını söyler. Güzin’in her şeyi bırakıp çıkacağı tatil değişimin başlangıcı olacaktır.

00:00 / 01:04

EVDE ARAMA

Şehirde ardı sıra yaşanan eczane soygunlarının ardından polis müfettişleri şüphelendikleri gencin kaldığı eve arama yapmak için giderler. Şüpheli genç, bir savaş kahramanının evinde kalmaktadır. Polis eve gittiğinde evin hanımı onları karşılar.

00:00 / 01:04

ÖYKÜ KAHRAMANI

Mühendis Nevzat, çalıştığı kömür madenindeki işlerin yoğunluğundan dolayı devamlı olarak mesaiye kalmaktadır. Evde tek başına canı çok sıkılın Nevzat’ın eşi öykü yazmaya başlar. Bu öykünün baş kahramanı madenci Ogün Usta dır.

00:00 / 01:04

ELMA AĞACI

Frank, karısı Stella ile beraber evliliklerinin 25. yılını geçirmek için ilk tanıştıkları şehre gitmek için yola çıkarlar. Şehre yaptıkları yolculuk esnasında Frank gençliğini hatırlar ve yol kenarında durmak ister. Yol kenarında durduklarında bir mezar görürler. Eski bir mezar olmasına rağmen mezarın üstü çiçekler ile doludur.

Frank mezarın intihar eden birisine ait olduğunu düşünür. Eskiden intihar eden kişileri yol ağzına gömerlermiş. Mezarın yakınında bir de elma ağacı vardır.

00:00 / 01:04

DÖNÜŞ

Rubert çalıştığı sigorta şirketinden para çaldıktan sonra yakalanmış ve hapse atılmıştır. Cezasını tamamlamak üzere olan Rubert hapishane müdürüne kendisini yakalayan polis müfettişi ile görüşmek istediğini söyler.

00:00 / 01:04