crossorigin="anonymous">
 

RADYO TİYATROSU

GERİDE ÜÇ CESET KALDI

Julie, düğününde gerçekleşen bir silahlı saldırı sonucu kocasını kaybeder. Kocasının bir arabadan yapılan silahlı saldırı sonucu ölümüne şahit olan Julie, kocasının ölü bedeni henüz soğumadan intikam yemini eder. Artık bu dünyadaki tek amacı kocasına eteş edilen arabadaki herkesi teker teker bulup öldürmektir.

00:00 / 01:04

PEMBE GELİNLİK

Hasan otuz yedi yaşına gelmiş olmasına rağmen henüz evlenmemiştir ve evlilik konusunda da çekinik davranmaktadır. Hasan’ın bekarlığı babalığına da dert olmuştur. Hasan’ı evladı gibi gören babalığı, Hasan’ın evlenmesini istemektedir. Ama Hasan bu evlilik işini çok ağırdan almaktadır. Bu yüzden de aralarına hafif bir soğukluk ta girmiştir. Hasan’ın evlenmemesinin nedenlerinden birisi de utangaç yapısıdır. Bir gün arkadaşının da teşviği ile gazetedeki evlilik köşesine ilan veren bir kıza mektup yazmaya karar verir.

00:00 / 01:04

PEMBE TANRIÇA

Resim sergisine hazırlanan ressam kadın çizdiği resimlere bir türlü kendisini verememektedir. Bu dikkat dağınıklığının nedeni evde yaşanan huzursuzluklardır. Ressam Kadın, kocası tarafından aldatıldığını bilmektedir. Kocası ise karısının bu durumu bilmesine rağmen hal ve tavırlarında her hangi bir düzeltme ihtiyacı duymamaktadır. Evin kızı ise nişanlıdır ve pek yakında evlenecektir. Ancak anne ve babasının durumu nişanlısı ile olan ilişkisini de etkilemiştir.

00:00 / 01:04
 

HAYDUTLAR

Kont Maximilian’ın iki oğlu vardır. Küçük oğlu Franz, uzaklardaki abisi hakkında haberler içeren bir mektup ile babasının yanına gelir. Mektup Karl’ın bir arkadaşı tarafından yazılmıştır. Mektupta Karl’ın etrafa çok borç yaptığı, zengin bir bankacının kızını baştan çıkardığı ve kızın nişanlısını bir düelloda öldürdüğü yazmaktadır. Kont çok sevdiği büyük oğlu hakkında yazılanları duyunca mahvolur. Kont’un bilmediği bütün bunları küçük oğlunun tezgahladığı ve gerçek mektubu yok ettiğidir.

00:00 / 01:04

GÖLET

Muhtar Emin Ağa yıllardır köyde muhtarlık yapmaktadır. Kurban bayramı vesilesi ile şehirde yaşayan oğlu ailesi ile beraber köye ziyarete gelmiştir. Hep beraber ailecek keyifli bir bayram geçirmek niyetinde olan Muhtar Emin Ağa ve ailesinin keyfi Bekçinin getirdiği haber ile yarım kalır.

00:00 / 01:04

KARAGÖZ'ÜN YALNIZLIĞI

Cemal Bey yıllarca Hacivat ve Karagöz oyunları oynatmıştır ve Hacivat, Karagöz oyunlarına halen daha ilgi duymaktadır. Cemal Bey’in torunu da gölge oyunlarına Cemal Bey kadar heveslidir. Ancak oğlu ve gelini bu hevesi paylaşmamaktadır.  

00:00 / 01:04

KAPI GICIRTISI

İfakat Hanım ve kocası iyice yaşlanmışlardır ve devamlı olarak hastalıklarla uğraşmaktadır. Evlerindeki gıcırdayan kapıyı yağlamayı bile yapamayacak kadar elden ayaktan düşmüşlerdir. İfakat Hanım’ın tek ziyaretçisi evlerine ilaç getiren eczacı çırağıdır. 

00:00 / 01:04

VENÜS YOLCULUĞU

Venüs’ten gelen bir radyo sinyali üzerine Venüs’e yapılacak seyahat için diplomatlar ve askerlerden oluşan bir ekip Vega uzay gemisi ile Venüs’e gönderilir. Bu esnada dünyada gerginlik hat safhadadır ve üçüncü dünya savaşının her an için çıkma ihtimali vardır.

00:00 / 01:04

KÜÇÜK BİR GEZEGENE YOLCULUK

Amerika’da küçük bir kasabada kendi halinde yaşayan bir ailenin bahçesine bir uzay gemisi iner. Uzay gemisinden inen yabancı Amerikan ordusunun dikkatini çeker. Zaten ziyaretçinin de tavırları aşırı tutarsızdır ve ne yapmak istediği belli değildir.

00:00 / 01:04

SİYAH GÖZLÜKLÜ ADAM

Behçet, arabası ile Ankara’ya gittiği esnada yolda bir kadın görür ve arabasına alır. Adının Bahar olduğunu söyleyen kadın bir süre sonra panikler ve Behçet’ten arabayı hızlı sürmesini ister. Bahar, siyah gözlüklü bir adam tarafından takip edildiğini ve bu adamın onu öldürmek istediğini söyler. Siyah gözlüklü adam şimdi de Behçet’in arabasının peşine takılmıştır. 

00:00 / 01:04

KAYIP ŞEYLER DÜKKANI

Kayıp şeyler dükkanında bulamayacağınız hemen hemen hiç bir şey yoktur. Ancak bu şeyler elle tutulur gözle görülür şeyler değildir. Dükkan sahibesinin verdiği şeyler karşısında müşterilerden istediği de para değildir. Bir gün genç bir kız dükkanın önüne asılan eleman aranıyor ilanını görür ve dükkan sahibesi ile görüşmek için dükkana girer. 

00:00 / 01:04

GAZETECİNİN ÖLÜMÜ

Mike idealist bir gazetecidir. Mike ın bu idealist tutumu yazı işleri ile müdürü ile arasının açılmasına yol açmıştır. Devamlı olarak ses getirecek haberler peşinden koşan Mike şampiyonluk maçında şike yapıldığını öğrenmiştir. Ancak amiri yazının yayınlanmasına izin vermez. Mike bir süre önce ırkçı bir örgüt olan KKK’nın yeniden örgütlendiğini öğrenmiş ancak amiri bunun da haber yapılmasına izin vermemiştir.

00:00 / 01:04

KADINIM BEN

Zuhal, kocasından bir süre önce ayrılmıştır. Kızı Esra, annesinin yeniden babası ile beraber olmasını istemesine rağmen, Zuhal kocasının kendisini terkedip genç bir kız ile evlenmesini kadınlık gururuna yedirememiştir. Kocası Kemal, genç sevgilisi ile evlendikten iki sene sonra boşanmış ve yeniden Zuhal ile evlenmek istmektedir. Bu esnada, Zuhal genç bir ressam olan Selim ile tanışır.

00:00 / 01:04

AÇIK PENCERE

Komiser Luka, cinayet masasında çalışmaktadır. Ancak dolandırıcılık işlerine bakan polis arkadaşı çok yoğun olduğu için bir hileli iflas olayını araştırmak için ticaret muhitine gider. Fransız ticaret şirketinin sahibi pek çok kişiyi dolandırmıştır. Komiser Luka dolandırıcı şirket sahibini tutuklamak için bürosuna gider ancak tutuklama gerçekleşmeden önce şirket sahibi öldürülür.

00:00 / 01:04

BÜYÜLÜ SAAT

Kimyager Charles asistanı ile beraber yeni bir ürün keşfederler. Bu ürün için yatırımcı aramaya başlarlar. Charles ve asistanı buluşlarından dolayı çok heyecanlı olmasına rağmen Charles’ın karısı ikilinin bu heyecanlarını paylaşmaz. Karısı Charles’ı asistanından kıskanmaktadır. Şirkette de söz hakkı bulunan Charles’ın karısı şirkette alınacak kararlara müdahale etmekte ve pek çok konuda Charles ve asistanından farklı düşünmektedir.

00:00 / 01:04

YANLIŞ ÖDENEN BORÇ

Dalwich’te, Malcolm sokağında 53 numaralı ev satılıktır. Eski ve yıpranmış sokakta, eski ve yıpranmış bir evdir. Bir zamanlar bu evin sahibi banka memuru Williem Marble dır.

00:00 / 01:04

MÜŞTEREK BAHİS

Orwin’in cebinde, karısı kadın isimlerinin yazılı olduğu bir defter bulur. Kocasına bunun için hesap soran Odri’ye kocası çok değişik bir açıklama yapar. Defterdeki isimler at yarışlarında yarışan atlara aittir. Orwin, yarışta kazanacak atları tahmin edebilmektedir.

00:00 / 01:04

O DOSYA KAPANDI

İki kız kardeş Paris’te maddi zorluklar içinde yaşamaktadır. Madlen bir iş görüşmesi için bir bankerin yanına gider. Ancak bankerin Madlen’den isteği başkadır. Bankerin ahlaksız teklifini kabul etmeyen Madlen, bankerin yanından ayrılarak evine döner. Madlen eve döndükten sonra bankerin öldürüldüğü haberi gelir. Bu cinayette baş şüpheli Madlen dir.

00:00 / 01:04